Yaşam

Kahramanmaraş’ta görev yapan AFAD gönüllüsü depremzedelere yeleklerini imzalattı

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum İdaresi (AFAD) gönüllüleri, Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için gittikleri bölgedeki çalışmalarını tamamladı. Deprem bölgesinde ekiplere takviye de sağlayan gönüllüler, yaklaşık 10 günlük çalışmanın ardından Kastamonu’ya döndü.

AFAD

“İnsanların üzüntüsünü paylaşmak bizim için bir sorumluluktu”

Tuncay, AFAD gönüllüsü olarak Kahramanmaraş’a atandıklarını belirtti.

“İnsanların üzüntülerine ortak olmak bizim için bir sorumluluktu. Çocukların ve annelerinin zor durumlardan geçtiğini gördük. Aramızda gönüllü öğretmenlerimiz oldu. ‘Bu çocukları nasıl güldüreceğiz? Nasıl güldüreceğiz onları? bu psikolojinin dışında mı?’ “Akşamları düşündük ve planlar yaptık. Doğum günü olanların doğum günlerini kutladık. Öğretmenlerimiz onlara eğitim verdi. Ayrıca boya kalemleri gibi yardımlarda da bulunduk.”

söz konusu.

“Onlardan hatıra olarak imza aldım”

Duygulu anlar yaşadıklarını anlatan Tuncay, şöyle konuştu:

“Onları hüzünlü bir hayattan eğlenceli bir hayata çevirmeleri için elimizden geleni yaptık. Tabi geldiklerinde duygusal anlar yaşadık, çok mutlu oldular. Allah herkesten razı olsun. Biz her zaman yanlarındayız”

dedi.

AFAD gönüllüsü Halil Fazilet Madenli,

“Gerçekleştirdiğimiz bu sorumluluk projesinde onlardan hatıra eşya istedik. Oradaki insanlardan birkaç kelime ile iyi dileklerini iletmelerini istedim. Kendilerinden hatıra olarak imza aldım. Oradaki ekibe depremzede. Bu yeleği Kastamonu gönüllülük bürosuna teslim edeceğim.”

dedi.

haber-karaisali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu